Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 143 387 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Wiersze Edwarda Przebieracza na okładce "U Oblat"

wtorek, 24 lutego 2015 11:59

Niespodzianka to dla mnie miła: moje 2 wiersze na okładce miesięcznika parafialnego "U Oblat" - parafia św. Stanisława Kostki (Misjonarze Oblaci), Lubliniec nr 2/2015 (26), luty 2015. I na dodatek przy bliskim memu sercu tzw. krzyżu oblackim, który został postawiony równocześnie z mym przybyciem do Lublińca, a który gościł także na okładce opracowanego przeze mnie almanachu literackiego "Dla Jego bolesnej męki", marzec 2013.

 

U Oblat II 2015.jpg

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 24 II 2015


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rajskie Walentynki w Lublińcu

wtorek, 17 lutego 2015 23:53

                            RAJSKIE WALENTYNKI

 

   W niedzielę 15 II w restauracji „Rajska” w Lublińcu miały miejsce Rajskie Walentynki. Na program poetycko-muzyczny, który – dzięki uprzejmości kierownik restauracji „Rajska” pani Jolanty Rudolf - zorganizowało lublinieckie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, a który prowadził red. Edward Przebieracz, licznie przybyli mieszkańcy Lublińca, Lisowa, Taniny, Ostrowa i Ciasnej.

   Wszyscy uczestnicy rajskiego przedsięwzięcia z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji SYLWII KANSY na temat Walentynek: o historii i dniu dzisiejszym święta zakochanych. MIROSŁAW GÓRECKI kilkakrotnie pojawiał się na kawiarnianej scenie grając na gitarze i śpiewając nie tylko klasykę muzyki miłosnej (np. utwór „Granica”), ale także interpretując muzycznie swoje miłosne wiersze. EDWARD PRZEBIERACZ zaprezentował erotyki własnego autorstwa, natomiast DARIUSZ GUTOWSKI rozbawiał publiczność żartami utrzymanymi w klimacie walentynkowo-miłosnym.

  Goście, którzy przybyli na kulturalną imprezę nie tylko parami, ale także rodzinnie, mogli przeczytać swe walentynkowe życzenia dla ukochanych osób. Okazję tą wykorzystały następujące osoby: DANUTA SŁOTA zam. Lubliniec, JULIA KACZMARZYK zam. Ciasna, JOANNA GERDES zam. Lisów, KRYSTYNA KLYTA zam. Lubliniec, KAMILA DYMAREK zam. Tanina, LUCYNA SPACZYŃSKA  zam. Lubliniec, HALINA JAKSIK zam. Lubliniec. Czytane były także życzenia od dwóch nieobecnych pań: MARII DZIUK zam. Kochanowice i NATALII RUBIŚ zam. Ciasna. Walentynkowa publiczność gromkimi brawami zadecydowała, że na główną nagrodę: kolację dla dwojga, zestaw książek o miłości oraz serduszkowy dyplom, zasługują miłosne strofy JOANNY GERDES.

Zdjęcia z imprezy oraz miłosne wyznania niektórych uczestniczek „Rajskich Walentynek” zamieszczone są na stronie Wydawnictwa św. Macieja Apostoła:

wydawnictwomacieja.blogspot.com

podstrona "Regionalia lublinieckie".

       Edward Przebieracz

        Lubliniec, 17 II 2015


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na Rajskie Walentynki

poniedziałek, 09 lutego 2015 10:45

Edward Przebieracz 2 na mecie Plebiscytu Lider Roku 2014

sobota, 07 lutego 2015 12:48

PLEBISCYT: Lider Roku 2014 w Lublińcu zakończony.
Dobiegłem na 2 miejscu.

 

Zakończyła się IV edycja Plebiscytu Lider Roku 2014. 
Internauci serwisu Nasze Miasto Lubliniec oraz czytelnicy "Dziennika Zachodniego" w głosowaniu SMS (trwającym od 15 I do 6 II 2015) doceniali tych, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich codziennych obowiązków. Którzy poświęcają swój prywatny czas innym, pomagają, ale też mają dobre pomysły, aby miejsce, w którym żyjemy było lepsze. Czytelnicy popularnej śląskiej gazety zdecydowali, że w 2014 roku na ten tytuł zasłużyła KAROLINA PILARSKA - młoda, zdolna i ambitna zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec, która znajduje czas, zapał i energię, by trenować młodych adeptów biegania.
Mimo 100 kg żywej wagi, były dni, że prowadziłem przed Karoliną Pilarską, ale w sumie na metę wpadłem nieco zmęczony i zajęcie za panią Karoliną II miejsca odbieram jako ogromy sukces.Tym bardziej, że głosowali na mnie ludzie nie tylko z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej, ale także z terenu całej Polski, a nawet z zagranicy. Świadczą o tym pozostawione bardzo liczne (ok.30) komentarze pod jego wizytówką konkursową.
Za oddane SMS głosy na mnie wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, a Karolinie Pilarskiej (z którą 10 I 2015 r. odbierałem wspólnie Nagrodę Burmistrza Miasta Lubliniec) serdecznie gratuluję!

 

atelier (2).jpg

 

Autor zdjęcia: JAROSŁAW KUBICIEL, Lubliniec

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 7 II 2015


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wiersz dla Maryi w dniu MB Gromnicznej

poniedziałek, 02 lutego 2015 9:51

Maryi

w Dniu Jej Święta

 

Michał Andriolli (ur.1836,Wilno-zm.1893,Nałęczów) „Wypalanie znaku krzyża na tragarzu [belce stropowej] chaty w dzień Matki Boskiej Gromnicznej”

 

Gromniczna Wiersz.jpg

 

 

Gromnica

to znaczy

świeca rodzinna

światło

wyniszczające ciemność i zimno

piorunochron

chroniący polską chatę

od gromów, gradów i nawałnic

 

Niepokalana Jasność

Strażniczka

ludzkich zagród i serc

przed którą precz czmycha

wataha wilków  

 

w tężejących dłoniach

Życiowe Światło

 

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 2 II 2015


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

czwartek, 26 lutego 2015

Licznik odwiedzin:  56 171  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 56171
Bloog istnieje od: 1109 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl