Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 200 490 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Na festynie szkolno-parafialnym w Lublińcu

czwartek, 09 czerwca 2016 10:10

Na festynie szkolno-parafialnym w Lublińcu

 

W niedzielę 29 V 2016 Wydawnictwo św. Macieja Apostoła sprzedawało książki podczas festynu szkolno-parafialnego na terenie Parafii św. Stanisława Kostki (OO.Oblaci) w Lublińcu. Największym powiedzeniom wśród kupujący cieszył się almanach współczesnej bajki polskiej "Drapaczka Anioła Stróża".

Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein DARIUSZOWI PRZYŁASOWI za możliwość prezentacji Wydawnictwa podczas festynu.

 

Festyn u-oblat-2016-05-29.jpg

 

Na zdjęciu: red. Edward Przebieracz z żoną Czesławą.

 

Zdjęcie: MATEUSZ ZAWADKA - portal Lubliniec.info

 

Lubliniec, 9 VI 2016


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie autorskie z Edwardem Przebieraczem

wtorek, 31 maja 2016 16:03

Spotkanie autorskie z Edwardem Przebieraczem

 

W dniu 15.04.2015 odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskiego z panem Edwardem Przebieraczem. Związany od kilku lat z Lublińcem poeta, pisarz, dziennikarz i redaktor Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w ciekawy i profesjonalny sposób przybliżył uczniom klasy I i II Technikum kolejne etapy powstawania książki oraz omówił proces wydawniczy.

w klasie.jpg

Opowiedział jak można „tworzyć poezję” i zachęcił do ujawniania własnej twórczości, być może schowanej gdzieś głęboko na dnie szuflady… Zwrócił uczniom uwagę na to, że ze swoją twórczością trzeba ,,wychodzić na zewnątrz", czyli czytać innym, publikować na łamach czasopism, wydawać tomiki wierszy, ponieważ tylko tak twórczość naprawdę żyje.
Spotkanie było okazją do zaprezentowania publikacji, które zostały napisane, zredagowane bądź wydane przez naszego Gościa. Pisarz zaprezentował uczniom zarówno swoje wiersze jak i innych poetów, które wywarły na nim ogromne wrażenie i skłoniły do refleksji.

w klasie 2.jpg

Na zakończenie spotkania pan Edward Przebieracz odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Sam przygotował również dla uczestników niespodziankę w postaci nagród książkowych dla najbardziej aktywnych.

podziękowanie.jpg

Organizatorami spotkania były biblioteka szkolna oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu.

 

http://www.zszlubliniec.pl/…/682-spotkanie-autorskie-z-edwa…

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 31 V 2016


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

środa, 25 maja 2016 19:39

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

 

W minioną niedzielę, 22 V, na zaproszenie ks. BOGUSŁAWA WITKOWSKIEGO CPPS, wystąpiłem poetycko podczas Odpustu Matki I Królowej Przenajświętszej Krwi, u Misjonarzy Krwi Chrystusa w Częstochowie. Podczas ok. 20 min. prezentacji przeczytałem kilka wierszy z ostatniego swojego tomiku pt. "Wiersze przebrane", zaprezentowałem Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, które podczas odpustu sprzedawało swoje książki.

 

odpust2016-860x645.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 25 V 2016


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

sobota, 07 maja 2016 20:02

Zaproszenie do Lublińca na imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

 

Zaproszenie na promocję książki w dniu imienin Wydawnictwa.jpg

 

Zapraszam serdecznie!

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 7 V 2016


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poetycko w SOSW Lubliniec

czwartek, 28 kwietnia 2016 9:22

Poetycko w SOSW Lubliniec

 

W sobotę 16 IV 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu w ramach spotkania integracyjnego młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski przebywającej tam w ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Literaturze prowadziłem nietypowe zajęcia. W pierwszej części spotkania z kilkunastoosobową grupą młodzieży zaprezentowałem prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, opowiedziałem o procesie powstania książki: od pomysłu, poprzez przygotowanie jej w wydawnictwie, do momentu zakupienia w księgarni. W drugiej części spotkania wystąpiłem jako poeta, przeczytałem kilka swych wierszy, a następnie próbowałem zainteresować młodzież literacką zabawą słowem. Omówiłem kilkanaście rzadko stosowanych krótkich form literackich, np. anagram, homonim, palindrom, akrostych, haiku... Młodzież bardzo chętnie włączyła się w prowadzoną przeze mnie oryginalną lekcję języka polskiego, wymyślała swoje przykłady krótkich form literackich, dyskutowała, zadawała pytania. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy, których zdaniem było napisanie literackiego komentarza do grafiki. Członkowie zwycięskiej grupy, jak też inni, aktywni podczas spotkania uczniowie, otrzymali na pamiątkę mój tomik wierszy pt. „Wiersze przebrane”. Za udział w spotkaniu z młodzieżą od Dyrektora Ośrodka mgr MARKA WAWRASA otrzymałem "Podziękowanie".

 

 

Podziękowanie z SOSW.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 28 IV 2016


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 24 lipca 2016

Licznik odwiedzin:  82 744  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 82744
Bloog istnieje od: 1622 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl