Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 202 699 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Zaproszenie do Lublińca na Narodowe Czytanie "Quo vadis"

niedziela, 28 sierpnia 2016 15:05

Zaproszenie do Lublińca na Narodowe Czytanie "Quo vadis"

 

Serdecznie zapraszam - w imieniu swoim oraz Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS - na Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis", które będzie miało miejsce na lublinieckim rynku w sobotę 3 września 2016. Nagrodzoną Noblem powieść czytać będą członkowie Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS, wśród nich również ja. 

Narodowe Czytanie.jpg

Do zobaczenia!

Edward Przebieracz
Lubliniec, 28 VIII 2016


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sukces Edwarda Przebieracza w biegu na 5 km

wtorek, 16 sierpnia 2016 11:16

Biegać jest Bosko

 

W dniu 13.08.2016 r. w Oświęcimiu odbył się IV Bieg "BIEGAĆ JEST BOSKO". Organizatorami biegu na 5 km byli Zakład Salezjański im.ks.Jana Bosko oraz Klub Biegacza "Zadyszka" Oświęcim. Start honorowy miał miejsce na ul.Jagiełły obok pomnika Jana Bosko, meta na dziedzińcu Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, gdzie na wszystkich zawodników czekał poczęstunek, czyli pyszny salezjański bigos.
Na starcie stanęło 187 zawodników, wśród nich niżej podpisany, który w tak licznej stawce zajął 21 miejsce. Chyba ważniejsze od zajętego miejsca było pobicie przeze mnie rekordu życiowego na tym dystansie, z 21 minut 31 sekund na 20 minut 8 sekund! A więc prawie o półtorej minuty! Mój sukces oklaskiwała najbliższa rodzina: żona oraz dzieci.

Wyniki biegu, w którym reprezentowałem Wydawnictwo św. Macieja Apostoła:

http://www.zadyszka.org.pl/images/wyniki/Bosko2016.pdf

 

Finisz.jpg

 

Zdjęcie z finiszu biegu:

JOLA WODNIAK - "Fakty", Oświęcim

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 16 VIII 2015


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Na festynie szkolno-parafialnym w Lublińcu

czwartek, 09 czerwca 2016 10:10

Na festynie szkolno-parafialnym w Lublińcu

 

W niedzielę 29 V 2016 Wydawnictwo św. Macieja Apostoła sprzedawało książki podczas festynu szkolno-parafialnego na terenie Parafii św. Stanisława Kostki (OO.Oblaci) w Lublińcu. Największym powiedzeniom wśród kupujący cieszył się almanach współczesnej bajki polskiej "Drapaczka Anioła Stróża".

Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein DARIUSZOWI PRZYŁASOWI za możliwość prezentacji Wydawnictwa podczas festynu.

 

Festyn u-oblat-2016-05-29.jpg

 

Na zdjęciu: red. Edward Przebieracz z żoną Czesławą.

 

Zdjęcie: MATEUSZ ZAWADKA - portal Lubliniec.info

 

Lubliniec, 9 VI 2016


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie autorskie z Edwardem Przebieraczem

wtorek, 31 maja 2016 16:03

Spotkanie autorskie z Edwardem Przebieraczem

 

W dniu 15.04.2015 odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskiego z panem Edwardem Przebieraczem. Związany od kilku lat z Lublińcem poeta, pisarz, dziennikarz i redaktor Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w ciekawy i profesjonalny sposób przybliżył uczniom klasy I i II Technikum kolejne etapy powstawania książki oraz omówił proces wydawniczy.

w klasie.jpg

Opowiedział jak można „tworzyć poezję” i zachęcił do ujawniania własnej twórczości, być może schowanej gdzieś głęboko na dnie szuflady… Zwrócił uczniom uwagę na to, że ze swoją twórczością trzeba ,,wychodzić na zewnątrz", czyli czytać innym, publikować na łamach czasopism, wydawać tomiki wierszy, ponieważ tylko tak twórczość naprawdę żyje.
Spotkanie było okazją do zaprezentowania publikacji, które zostały napisane, zredagowane bądź wydane przez naszego Gościa. Pisarz zaprezentował uczniom zarówno swoje wiersze jak i innych poetów, które wywarły na nim ogromne wrażenie i skłoniły do refleksji.

w klasie 2.jpg

Na zakończenie spotkania pan Edward Przebieracz odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Sam przygotował również dla uczestników niespodziankę w postaci nagród książkowych dla najbardziej aktywnych.

podziękowanie.jpg

Organizatorami spotkania były biblioteka szkolna oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu.

 

http://www.zszlubliniec.pl/…/682-spotkanie-autorskie-z-edwa…

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 31 V 2016


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

środa, 25 maja 2016 19:39

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

 

W minioną niedzielę, 22 V, na zaproszenie ks. BOGUSŁAWA WITKOWSKIEGO CPPS, wystąpiłem poetycko podczas Odpustu Matki I Królowej Przenajświętszej Krwi, u Misjonarzy Krwi Chrystusa w Częstochowie. Podczas ok. 20 min. prezentacji przeczytałem kilka wierszy z ostatniego swojego tomiku pt. "Wiersze przebrane", zaprezentowałem Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, które podczas odpustu sprzedawało swoje książki.

 

odpust2016-860x645.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 25 V 2016


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Licznik odwiedzin:  84 311  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 84311
Bloog istnieje od: 1658 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl