Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 211 608 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Sukces Edwarda Przebieracza w I Wolbromskim Biegu Niepodległości

niedziela, 13 listopada 2016 12:02

Sukces w I Wolbromskim Biegu Niepodległości

 

Wczoraj, 12 XI 2016, brałem udział w I Wolbromskim Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez tamtejszy klub biegaczy Wolbrom Team. Na trudnej technicznie, wąskiej, pełnej liści, konarów, pagórkowatej, 5 kilometrowej trasie, w stawce 110 biegaczy zająłem wysokie 7 miejsce, natomiast w swej kategorii wiekowej (powyżej 50 lat) miejsce 1! Oficjalne wyniki opublikowane są na stronie:

 

http://team.wolbrom.com/I_Wolbromski_Bieg_Niepodleglosci.pdf

 

Zdjęcia organizatora.

 

grupowe  4.jpg

Start.jpg

finisz2.jpg

finisz.jpg

nagrody.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 13 XI 2016


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Słowo wstępne Edwarda Przebieracza do "Trzech bajek" Teresy Bojanowskiej z Olsztyna

piątek, 28 października 2016 14:51

"Trzy bajki"

- to kolejna książka wydana w Wydawnictwie św.Macieja Apostoła przez literatkę z Olsztyna, TERESĘ BOJANOWSKĄ.
Trzy bajki ("Buraczek", "Pracusie" i "Wyścig") wydane w formacie A5,liczą 112 stron, w tym stron kolor: 52; całość wydana na papierze kredowym, błysk; okładka miękka, klejona, błysk.
Wstęp: EDWARD PRZEBIERACZ, Lubliniec
Zdjęcia i grafika: TERESA BOJANOWSKA, Olsztyn
Grafika na okładce, tył: KAMILA BOJANOWSKA
Miesiąc i rok ukazania się książki: październik 2016
Kontakt z Autorką: tereska665@wp.pl

Prezentuję napisany przeze mnie wstęp do bajek:

Słowo wstępne

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oddaje do rąk Szanownych Czytelników kolejną bajkową książkę autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna. Po wydanych w 2014 roku „Bajkach” przyszła kolej na „Trzy bajki”.
Po raz drugi czytelnik otrzymuje estetycznie wydany zbiór bajek, z piękną, kolorową grafiką komputerową Autorki, wszystko na błyszczącym papierze kredowym. I po raz drugi bajki prezentowane w książce – to swoisty bajkowy tryptyk, napisany z myślą o ukochanych wnuczkach: Kamilce i Ewelince.
Autorka prezentowane w książce bajki napisała w okresie od 2005 (roboczy tekst bajki „Buraczek”) do 2009 (bajka „Wyścig”), dokonując ich poprawek w latach 2015-2016. Nad rysunkami do bajek pracowała w latach 2015-2016.
Godną polecenia jest niniejsza bajkowa książka autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna nie tylko ze względów, wspomnianych wyżej, stricte edytorskich, ale zwłaszcza z powodów czysto literackich. Pani Teresa włożyła bowiem w bajkowy przekaz całe swoje doświadczenie literackie, życiowe, całe swoje serce, by nie napisać: całą swoją duszę. Elementy sfery bajkowej jak i zwykłego, codziennego, wiejskiego życia, udało się Jej połączyć w zgrabną całość, w kipiące realnością bajki, w których każdy z nas może odnaleźć jakiś fragment samego siebie.
Wraz z Autorką serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników: dzieci i dorosłych, na wycieczkę po zaczarowanych kartkach tej książki.

Życzymy miłych i radosnych chwil w krainie bajki!

Edward Przebieracz
Lubliniec, 4 X 2016

Trzy bajki Bojanowska OKŁADKA-page-001.jpg

Edward Przebieracz

Lubliniec, 28 X 2016


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Edward Przebieracz w jury ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

sobota, 15 października 2016 10:33

W jury ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

 

Podczas VI Biennale Poezji "Chwile niepokorne", które miało miejsce w Złotym Potoku w dniach 8-9 X 2016, miałem zaszczyt być członkiem 4-osobowego jury oceniającego prezentacje 51 poetów w Konkursie Jednego Wiersza. Mieliśmy trudny (ciężki!) orzech do zgryzienia, bowiem w tym roku nagroda była tylko jedna - główna. Po ciężkich bojach zadecydowaliśmy, że nagrodę pieniężna w kwocie 1.000 zł oraz statuetkę otrzyma Wojciech Jan Kasprzyk za wiersz *** (Nie byłem jeszcze...). Osobiście wręczyłem także wyróżnienie przyznane przez prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła za ciekawy wiersz z wątkami religijnymi,. Zestaw książek, a raczej tomików poetyckich, w tym świeżo wydany almanach Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS, otrzymała Bogusława Kaczmarek, zamieszkała w miejscowości Odcinek, w gminie Rudniki (wieluńskie), za wiersz, który prezentuję:

 

Koleżance która odeszła w tańcu

 

lekko na palcach
wirujesz w tańcu
dotykasz ziemi ostatkiem tchu
i nagle cichnie szelest Twych kroków
niepewny balans
czy Tam
czy tu
spowita w tęczę
w radosnym wirze
od kochających rąk się odrywasz
w zawrotnym tempie
suniesz ku Światłu
które Cię wzywa
przed Tobą
Jasność
chóry anielskie i sfer muzyka
w tyle
miłości otwarte konta
zamknięta księga
dodatni bilans

z ksiązkami.JPG

wręczam.JPG

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 15 X 2016


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Promocja almanachu Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS

piątek, 07 października 2016 21:29

Promocja almanachu Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS

 

W środę 5 X 2016, mimo padającego cały dzień deszczu, sala konferencyjna hotelu „Alhar” pękała w szwach. Wszystko za sprawą promocji niezwykłej książki – almanachu Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS pt. „W ciszy płomieni”. Publikacja, wydana przez lublinieckie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ukazała się z okazji pierwszej rocznicy działalności Klubu.
Promocję książki, którą prowadziłem, uświetnili swą obecnością: burmistrz miasta Lubliniec Edward Maniura, prezes Towarzystwa Edyty Stein o/Lubliniec Sylwin Bechcicki (nota bene jeden ze współautorów almanachu) oraz członek Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Lublińcu, historyk, Olgierd Kniejski. Burmistrz Edward Maniura objął tą publikację swym patronatem, natomiast patronem medialnym książki był portal Lubliniec.info.
Bohaterami wieczoru było 18 współautorów almanachu, którzy – w niejednym przypadku - wraz ze swoją rodziną przybyli na promocję książki z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej, a nawet z poza naszego powiatu. Współautorzy zaprezentowali się na scenie, mówiąc o swoim życiu, twórczości i prezentując wiersz lub fragment prozy zamieszczonej w almanachu. W kolejności alfabetycznej byli to:
BECHCICKI H. SYLWIN - Lubliniec
DYMAREK KAMILA - Tanina
DZIUK MARIA - Kochanowice
GERDES JOANNA - Lisów
GIMIŃSKI IRENEUSZ - Glinica
GÓRECKI MIROSŁAW – Knurów/Pawełki
JASKÓŁA SYLWIA - Lisowice
KACZMARZYK JULIA – Ciasna, obecnie Opole (nieobecna, w zastępstwie była mama Jolanta)
KOPIEC GRZEGORZ - Lubliniec
MACHNIK TERESA- Lubliniec
MACIÓW AGNIESZKA- Lubliniec
MIKOŁAJCZYK URSZULA- Lubliniec
MIOSGA JERZY – Lubliniec (nieobecny)
NOWAK EWA – Lubliniec/Ciasna
OLCZYK ROBERT - Jawornica
PRZEBIERACZ EDWARD - Lubliniec
SŁOTA DANUTA - Lubliniec
SPACZYŃSKA LUCYNA – Lubliniec
Każdy ze współautorów otrzymał przed swoją prezentacją egzemplarz autorski książki, która została perfekcyjnie wydana pod względem edytorskim: w formacie A5, w twardej oprawie, z zakładką (wstążeczką), na papierze kredowym, z kolorowymi zdjęciami współautorów, ich biogramami i próbką twórczości. Almanach, wydany jako pozycja nr 9 w serii „Regionalia lublinieckie”, liczy 182 strony, kosztuje 20 zł. Podczas promocji można było się w niego zaopatrzyć, jak też w inne książki Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, w tym kilka pozycji indywidualnych członków Klubu wydanych przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła (np. „Poezja nieśpiewana” Kamili Dymarek, „Poezja mej duszy” Julii Kaczmarzyk, „Wiersze przebrane” Edwarda Przebieracza).
Egzemplarze autorskie otrzymały także osoby, które przyczyniły się do powstania almanachu: ARLETTA SZYMANEK-KOPIEC, Lubliniec – za korektę książki; GRZEGORZ KOPIEC – za publikację logo Klubu na okładce-front; KINGA i JAROSŁAW KUBICIEL z „Atelier” Studio Fotografii, Lubliniec – za publikację zdjęcia prezentującego Miejski Dom Kultury w Lublińcu – miejsce spotkań członków Klubu, na okładce-tył książki; MATEUSZ ZAWADKA, Lubliniec, z Portalu Lubliniec.info, za patronat medialny almanachu i oczywiście, jako pierwszy, egzemplarz otrzymał także burmistrz Edward Maniura.
Oprawę muzyczną promocji książki przygotowała artystka z Janowa k. Częstochowy URSZULA OSTROWSKA, której udało się tak czarować gitarą, by do jednej z piosenek wciągnąć do śpiewu publiczność.
Na zakończenie promocji przeżyłem miłe chwile – jako założyciel i prezes LOGOS – bo od członków Klubu otrzymałem piękny, jesienny bukiet kwiatów oraz osobiste podziękowanie od każdego z literatów.
Ciasto (sernik i jabłecznik) w kąciku kulinarnym przygotowała moja żona – Czesława, napoje zimne i gorące zafundował hotel „Alhar”.
Prezentuję jeden z wierszy, dotyczący Klubu LOGOS, zamieszczonych w almanachu „W ciszy płomieni”, którego autorką jest JOANNA GERDES z Lisowa:

LOGOS

W Lublińcu powstała grupa nowa,
która łączy miłośników słowa.
Pisanego wierszem, pisanego prozą,
z nutą refleksji, z humoru dozą.
Od czasu do czasu powieje tu grozą.
Ilu autorów, tyle pomysłów.
Coś dla ducha, coś dla zmysłów.
Klub nasz LOGOS-em się zwie,
spędzisz tu nie godzinę, nie dwie.
Niech działalność jego trwa
dni, miesiące, lata
i w kulturę Ziemi Lublinieckiej
z wdziękiem się wplata.

Zdjęcia: MATEUSZ ZAWADKA, Portal Lubliniec. info

w-ciszy-plomieni-03.jpg

w-ciszy-plomieni-05.jpg

w-ciszy-plomieni-08.jpg

w-ciszy-plomieni-09.jpg

w-ciszy-plomieni-16.jpg

w-ciszy-plomieni-22.jpg

w-ciszy-plomieni-36.jpg

w-ciszy-plomieni-44.jpg

Więcej zdjęć na:
http://www.lubliniec.info/…/promocja-almanachu-lublinieckie…

Zdjęcia z promocji wykonane przez Państwo Kubiciel znajdują się do pobrania pod linkiem atelier-studiofoto.pl/logos.rar

Edward Przebieracz
Lubliniec, 7 X 2016


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na promocję książki

poniedziałek, 26 września 2016 13:01
Zaproszenie do Lublińca na promocję książki -
almanachu Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS
 
Almanach LOGOS Okładka jpg.jpg
 

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła serdecznie zaprasza 5 X (środa) 2016 godz. 18,00 do hotelu ALHAR w Lublińcu na promocję almanachu Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS.

Almanach będzie  można zakupić w cenie 20 zł, jak też inne książki Wydawnictwa.
Na promocję wstęp wolny!
Można przyjść z osobą towarzyszącą.
Dla strudzonych napitek (kawa, herbata,woda :) ciasto i muzyka GRATIS!

Zaprasza prowadzący promocję:
 

Edward Przebieracz                                                                                                  Lubliniec, 26 IX 2016


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Licznik odwiedzin:  88 342  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 88342
Bloog istnieje od: 1756 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl