Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 229 716 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

O miłości słowo, czyli Walentynkowo - zaproszenie na Walentynki do lublinieckiego Muzeum

środa, 01 lutego 2017 13:44

O miłości słowo, czyli Walentynkowo

 

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła i Lubliniecki Klub Literacki LOGOS zapraszają mieszkańców nie tylko Lublińca i Ziemi Lublinieckiej w niedzielę 12 lutego do Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu na godz. 15,00,  by przyszli z ważną dla nich osobą (z mamą, babcią, córką, żoną, mężem, przyjacielem, znajomym, kolegą) i przeczytali jej życzenia walentynkowe. Literacka forma życzeń dowolna (rymowanka, wiersz, bajka, opowiadanie, a może piosenka) – ważne, by był tekst o miłości i napisany z dozą humoru. Imprezę poprowadzi niżej podpisany. Dyplomy i nagrody książkowe funduje Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.  Nagrodę główną: kolację dla dwojga, zaserwuje restauracja „Rajska”. Oprócz doznań literackich będzie jeszcze bezpłatnie muzyka do serca (zaprezentują się Maria Matusek i Florian Halama) i ciasto do żołądka (swojski wypiek Czesławy).                     

Wstęp wolny!

Edward Przebieracz

Lubliniec, 1 II 2017


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Edward Przebieracz w Biegu po choinkę

środa, 01 lutego 2017 13:39

Biegłem po choinkę

W piękne, sobotnie, słoneczne południe 17 XII 2016 wziąłem udział w lublinieckim lesie (k. leśniczówki) w "Biegu po choinkę". Trasa była miejscami bardzo ciężka, bo oblodzona, ale do mety na 335 startujących dorosłych dobiegłem na miejscu 39 (w pierwszej 50-tce byłem najstarszym uczestnikiem) zdobywając tym samym nagrodę, przeznaczoną dla pierwszych 100 zawodników na mecie, czyli choinkę. Oprócz tego otrzymałem, jak każdy startujący, pamiątkowy medal w kształcie choinki.

medale.jpg

Wyniki biegu:
http://www.zmierzymyczas.pl/i…/wyniki/20161217_Lubliniec.pdf

start biegu.jpg

Na zdjęciu: ten gość w głębi, w białej koszulce, to ja.

Polecam także relację z imprezy w Telewizji Katowice. W materiale prezentującym grupę dorosłych biegaczy zauważyłem także siebie.
Link do TVP3:
https://katowice.tvp.pl/…/ponad-piecset-osob-pobieglo-w-szc… relacja w TVP3

 

Edward Przebieracz
  Lubliniec, 19 XII 2016 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sukces Edwarda Przebieracza w Biegu Mikołajkowym Lubliniec 2016

środa, 07 grudnia 2016 8:37

Sukces w Biegu Mikołajkowym Lubliniec 2016!

 

Zawodnik Edward Przebieracz (nr 257), reprezentujący Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, na prawie 200 dorosłych uczestników biegu głównego zajął 24 miejsce, a w swej kategorii wiekowej +50M miejsce na podium, tzn. trzecie. Jak na pierwszy start w Lublińcu chyba nie najgorzej :):)
Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura, znający mnie z działalności edytorsko-literackiej, wręczając mi na mecie medal-dzwonek, a następnie dekorując w kategorii wiekowej, gratulował mi talentu biegacza.

Warto przy okazji dodać, że prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła z siedzibą w Lublińcu dla wszystkich uczestników biegu (dzieci, młodzież, dorośli) ufundowało nagrody książkowe (stosownie do wieku).

Mikołaj2.jpg

Na mecie Zmierzymy czas.jpg

Ma mecie 2 Zmierzymy czas.jpg

 

dekoracja Zmierzymy czas.jpg

Zdjęcia: pierwsze - MIROSŁAW SZRAUCNER Foto-Art;

drugie, trzecie i czwarte - Zmierzymy Czas.

Edward Przebieracz
Lubliniec, 7 XII 2016


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sukces Edwarda Przebieracza w I Wolbromskim Biegu Niepodległości

niedziela, 13 listopada 2016 12:02

Sukces w I Wolbromskim Biegu Niepodległości

 

Wczoraj, 12 XI 2016, brałem udział w I Wolbromskim Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez tamtejszy klub biegaczy Wolbrom Team. Na trudnej technicznie, wąskiej, pełnej liści, konarów, pagórkowatej, 5 kilometrowej trasie, w stawce 110 biegaczy zająłem wysokie 7 miejsce, natomiast w swej kategorii wiekowej (powyżej 50 lat) miejsce 1! Oficjalne wyniki opublikowane są na stronie:

 

http://team.wolbrom.com/I_Wolbromski_Bieg_Niepodleglosci.pdf

 

Zdjęcia organizatora.

 

grupowe  4.jpg

Start.jpg

finisz2.jpg

finisz.jpg

nagrody.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 13 XI 2016


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Słowo wstępne Edwarda Przebieracza do "Trzech bajek" Teresy Bojanowskiej z Olsztyna

piątek, 28 października 2016 14:51

"Trzy bajki"

- to kolejna książka wydana w Wydawnictwie św.Macieja Apostoła przez literatkę z Olsztyna, TERESĘ BOJANOWSKĄ.
Trzy bajki ("Buraczek", "Pracusie" i "Wyścig") wydane w formacie A5,liczą 112 stron, w tym stron kolor: 52; całość wydana na papierze kredowym, błysk; okładka miękka, klejona, błysk.
Wstęp: EDWARD PRZEBIERACZ, Lubliniec
Zdjęcia i grafika: TERESA BOJANOWSKA, Olsztyn
Grafika na okładce, tył: KAMILA BOJANOWSKA
Miesiąc i rok ukazania się książki: październik 2016
Kontakt z Autorką: tereska665@wp.pl

Prezentuję napisany przeze mnie wstęp do bajek:

Słowo wstępne

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oddaje do rąk Szanownych Czytelników kolejną bajkową książkę autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna. Po wydanych w 2014 roku „Bajkach” przyszła kolej na „Trzy bajki”.
Po raz drugi czytelnik otrzymuje estetycznie wydany zbiór bajek, z piękną, kolorową grafiką komputerową Autorki, wszystko na błyszczącym papierze kredowym. I po raz drugi bajki prezentowane w książce – to swoisty bajkowy tryptyk, napisany z myślą o ukochanych wnuczkach: Kamilce i Ewelince.
Autorka prezentowane w książce bajki napisała w okresie od 2005 (roboczy tekst bajki „Buraczek”) do 2009 (bajka „Wyścig”), dokonując ich poprawek w latach 2015-2016. Nad rysunkami do bajek pracowała w latach 2015-2016.
Godną polecenia jest niniejsza bajkowa książka autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna nie tylko ze względów, wspomnianych wyżej, stricte edytorskich, ale zwłaszcza z powodów czysto literackich. Pani Teresa włożyła bowiem w bajkowy przekaz całe swoje doświadczenie literackie, życiowe, całe swoje serce, by nie napisać: całą swoją duszę. Elementy sfery bajkowej jak i zwykłego, codziennego, wiejskiego życia, udało się Jej połączyć w zgrabną całość, w kipiące realnością bajki, w których każdy z nas może odnaleźć jakiś fragment samego siebie.
Wraz z Autorką serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników: dzieci i dorosłych, na wycieczkę po zaczarowanych kartkach tej książki.

Życzymy miłych i radosnych chwil w krainie bajki!

Edward Przebieracz
Lubliniec, 4 X 2016

Trzy bajki Bojanowska OKŁADKA-page-001.jpg

Edward Przebieracz

Lubliniec, 28 X 2016


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 25 lutego 2017

Licznik odwiedzin:  91 142  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 91142
Bloog istnieje od: 1838 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl