Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 467 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Słowo wstępu Edwarda Przebieracza do "Dwóch bajek" Teresy Bojanowskiej

poniedziałek, 20 listopada 2017 13:11

Kilka słów od Wydawcy


Po wydanych w 2014 roku „Bajkach” oraz w 2016 roku „Trzech bajkach” Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oddaje do rąk Szanownych Czytelników kolejną bajkową książkę autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna.
Po raz trzeci czytelnik otrzymuje estetycznie wydany zbiór bajek, z niezwykle piękną, kolorową grafiką komputerową, wykonaną przez Autorkę, wszystko na błyszczącym kredowym papierze. I po raz trzeci bajki autorstwa pani Teresy to prezentacja niezwykłego świata, owej zaczarowanej krainy, w której każdy Czytelnik staje się, choć przez chwilę, dzieckiem, żyjącym w niezwykłym ogrodzie, kreowanym przez Autorkę. Za red. Mateuszem Koprowskim z tygodnika „Angora” (vide: List od red. Mateusza Koprowskiego, s. 86) można powiedzieć, że podczas lektury tej książki spędza się „bardzo przyjemne chwile, które nielicho rozruszały poddrzemującego we mnie już czasem dzieciaka”.
Ten realistyczny dyptyk, napisany z myślą o ukochanych wnuczkach Autorki: Kamilce i Ewelince, jest zatem godzien polecenia każdemu, kto chciałby na chwilę odejść od codziennych zajęć i przenieść się w realistyczną krainę „sielsko-anielską”, którą rymowanymi wersami przedstawia literatka z Olsztyna.
Teresy Bojanowskiej z Olsztyna
trzecia to już książka z bajkami,
w niej Autorka
przygodami Kalami i Stefanka
dzieli się z czytelnikami.

2 bajki OKŁADKA Bojanowska-page-001.jpg


red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 20 X 2017

 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pochwałki patriotyczne Przebieracza

poniedziałek, 13 listopada 2017 16:57

Pochwałki patriotyczne

1. 10 XI byłem członkiem jury 2. Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem "Misja - Ojczyzna" zorganizowanym w lublinieckim Muzeum Pro Memoria Edith Stein przez Fundację "Wspieram cicho i skutecznie". Za pracę w jury otrzymałem Podziękowanie.

jury konkursu.jpg

2. 11 XI przybiegłem na metę Stadionu Miejskiego na ok. 25 miejscu w lublinieckim Biegu Niepodległości (2,5 km). Na mecie na każdego z ok. 1500 biegaczy czekał medal i komandoski cukierek-krówka.

bieg-niepodleglosci-2017 biało czerwoni.jpg

bieg-niepodleglosci-2017 na starcie.jpg

bieg-niepodleglosci-2017- przed metą.jpg

Zdjęcia z biegu: MATEUSZ ZAWADKA, Lubliniec.info

Edward Przebieracz
Lubliniec, 13 XI 2017


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O śp. kleryku Alfonsie Mańka (1917-1941) na Mszach świętych u Oblat w Lublińcu

wtorek, 31 października 2017 12:15
O śp. kleryku Alfonsie Mańka (1917-1941) na Mszach świętych u Oblat w Lublińcu 
 

Na niedzielnych Mszach świętych w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Lublińcu (oo.Oblaci) (sobota 28 X, godz. 18,30 oraz niedziela 29 X, godz. 7,00 i 8,30) miałem niewątpliwy zaszczyt mówić , w ramach kazania prowadzonego przez o. proboszcza Waldemara Janeckiego OMI, o postaci  śp. kleryka Alfonsa Mańki OMI (1917-1941). Okazją do prezentacji niezwykłej osoby śp. kleryka było wydanie przez prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła zapisków bogatych przeżyć wewnętrznych  śp. kleryka Alfonsa,  pochodzących z 7 zeszytów, pt. ”Dzienniczek duchowy”. Książka  opracowana i wydana została jako dar Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, dzięki współpracy i materiałom udostępnionym przez Rodzinę Mańka z Lisowic k. Lublińca, z okazji jubileuszy: 200-lecia Zgromadzenia Oblatów, 75-lecia istnienia Parafii św. Stanisława Kostki oraz 100. rocznicy urodzin śp. kleryka.  Po każdej Mszy św. wierni w kancelarii parafialnej mogli zakupić książkę w cenie 20 zł (300 stron, oprawa twarda, wstążeczka). Sprzedano aż 70 egz. tej niezwykłej publikacji, a całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele misyjne Misjonarzy Oblatów. Dodam jeszcze, że na pozostałych  niedzielnych Mszach św. w ramach kazania o śp. kleryku Alfonsie mówili: o 11,30 - Krzysztof Kanclerz, miejscowy historyk; o 14,30 oraz 18,30 – Marian Mańka z Lisowic, członek Rodziny śp. kleryka.

E i proboszcz 2.jpg

Autor zdjęcia: Czesława Przebieracz
 
Edward Przebieracz
Lubliniec, 31 X 2017

Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

W Złotym Potoku - jak zwykle, co roku

czwartek, 19 października 2017 10:42

W Złotym Potoku - jak zwykle, co roku

 

Było jubileuszowo, bo po raz V wraz z żona Czesławą uczestniczyliśmy w Jurajskiej Jesieni Poetyckiej w Złotym Potoku w piękne dni październikowe 14-15. Jako prezes Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS "przywiozłem" do Złotego Potoku członkinie tego klubu: Lucyna Spaczyńska i Maria Dziuk, obie panie były z mężami: Jarosławem i Jerzym.
Jak zwykle TAM, było i literacko i muzycznie (piękny koncert w wykonaniu ARTURA GOTZA) i turystycznie... I wspólnotowo, niemal rodzinnie. Brawa dla organizatorów! A jako organizator wielu imprez literackich sam wiele od nich nauczyłem się i stale uczę!

Przebieracz.JPG

Marysia Aleksander i Przebieracze.JPG

Przebieracze.JPG

Szlachcic Marysia Czesia i Edward.JPG

Złoty Potok.jpg

Jurajska Jesień Wspólne.jpg

Edward Przebieracz
Lubliniec, 19 X 2017


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konkurs Edyty Stein

wtorek, 17 października 2017 0:09

Konkurs Edyty Stein

 

Wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pod hasłem Idźcie i naśladujcie! zorganizowanego przez Towarzystwo im. Edyty Stein Oddział w Lublińcu oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Lublińcu dla upamiętnienia 75.rocznicy męczeńskiej śmierci Edyty i Róży Stein w dziedzinie Literatura znalazło się 2 członków LKL LOGOS, którego zaszczyt mam być prezesem: w kategorii Gimnazjum I miejsce zajął MICHAŁ WALTER, natomiast w kategorii Dorośli wyróżnienie otrzymała MARIA DZIUK. Ponadto tekst sztuki o Edycie Stein autorstwa Marii Dziuk został zaprezentowany na scenie przez uczniów Szkoły Katolickiej im. Edyty Stein w Lublińcu.

Artykuł oraz galeria zdjęć konkursu na stronie w/w Szkoły:

http://www.szkolaedytystein.pl/2-pazdziernika-dzien-urodzi…/

Dodam też, że byłem przewodniczącym jury konkursu literackiego oraz opracowałem także pokłosie książkowe tego konkursu:

http://wydawnictwomacieja.blogspot.com/p/ksiegarnia-czyli.h…

 

Okladka jpg.jpg

Edward Przebieracz
Lubliniec, 16 X 2017


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  101 288  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 101288
Bloog istnieje od: 2110 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl