Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 190 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Słowo wstępu Edwarda Przebieracza do "Dwóch bajek" Teresy Bojanowskiej

poniedziałek, 20 listopada 2017 13:11
Skocz do komentarzy

Kilka słów od Wydawcy


Po wydanych w 2014 roku „Bajkach” oraz w 2016 roku „Trzech bajkach” Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oddaje do rąk Szanownych Czytelników kolejną bajkową książkę autorstwa Teresy Bojanowskiej z Olsztyna.
Po raz trzeci czytelnik otrzymuje estetycznie wydany zbiór bajek, z niezwykle piękną, kolorową grafiką komputerową, wykonaną przez Autorkę, wszystko na błyszczącym kredowym papierze. I po raz trzeci bajki autorstwa pani Teresy to prezentacja niezwykłego świata, owej zaczarowanej krainy, w której każdy Czytelnik staje się, choć przez chwilę, dzieckiem, żyjącym w niezwykłym ogrodzie, kreowanym przez Autorkę. Za red. Mateuszem Koprowskim z tygodnika „Angora” (vide: List od red. Mateusza Koprowskiego, s. 86) można powiedzieć, że podczas lektury tej książki spędza się „bardzo przyjemne chwile, które nielicho rozruszały poddrzemującego we mnie już czasem dzieciaka”.
Ten realistyczny dyptyk, napisany z myślą o ukochanych wnuczkach Autorki: Kamilce i Ewelince, jest zatem godzien polecenia każdemu, kto chciałby na chwilę odejść od codziennych zajęć i przenieść się w realistyczną krainę „sielsko-anielską”, którą rymowanymi wersami przedstawia literatka z Olsztyna.
Teresy Bojanowskiej z Olsztyna
trzecia to już książka z bajkami,
w niej Autorka
przygodami Kalami i Stefanka
dzieli się z czytelnikami.

2 bajki OKŁADKA Bojanowska-page-001.jpg


red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 20 X 2017

 
Podziel się
oceń
4
0Więcej na ten temat


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  104 271  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 104271
Bloog istnieje od: 2164 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl