Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 145 380 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Czytamy świąteczny nr magazynu społeczno-kulturalnego "Ziemia Lubliniecka"

piątek, 12 grudnia 2014 11:30

W najnowszym nr. magazynu społeczno-kulturalnego "Ziemia Lubliniecka" nr 3/2014 (122) zamieściłem parę swych materiałów:

 

1. "Wątki lublinieckie w literaturze polskiej: Sławomir Kryska (1935-1996)", s.8

Sławomir Kryska (1935-1996).jpg


2. "Nigdy nie klęłam jak szewc - wywiad z emerytowaną lubliniecką szewcową Anną Bargiel", s.14-15

Babcia 1.jpg

Babcia2.jpg

 

a także: 


3. "Poetycka perełka z Kochcic", s.19
4. "W klimacie świątecznej metamorfozy, Wstęp do: Wiersze Joanny Gerdes z Lisowa", s.20
5. "Ziemia Lubliniecka w Wydawnictwie św. Macieja Apostoła 2014", s.22-23

 

Ponadto FELICJA MAŃKA - bibliotekarka z Kośmider, zamieściła artykuł pt. "Spotkanie z pisarzem w bibliotece w Kośmidrach", s.22 - którym to pisarzem byłem ja, niżej podpisany.

 

Świąteczny nr magazynu przeczytać można w wersji pdf na stronie internetowej wydawcy: Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/…/ziemia_mag_3_2014_3…

 

Zapraszam do lektury!

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 12 XII 2014


Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sukces poetycki Edwarda Przebieracza w Krośnicach

poniedziałek, 08 grudnia 2014 11:39

 

 Jury XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka” - Krośnice 2014, ze 163 zestawów nadesłanych na konkurs wierszy wyróżniło tzw. wyróżnieniem dodatkowym, poprzez zamieszczenie wiersza w książce- pokłosiu konkursu pt. ”Szukając perły”, wiersz Edwarda Przebieracza z Lublińca pt. „Szymon Słupnik”. 

 

Okładka Pokłosia Krośnice.jpg

 

Okładka książki pokonkursowej.

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 8 XII 2014


Podziel się
oceń
18
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ernest Bryll - Edward Przebieracz spotkanie drugie

czwartek, 04 grudnia 2014 17:12

Ernest Bryll

to polskiej poezji

klasa, styl

 

W piątek, 28 XI 2014, podczas imprezy literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie, miałem okazję drugi raz w życiu porozmawiać z Ernestem Bryllem.

 

Z Bryllem.JPG

Autograf Brylla Sochaczew 28 XI 2014.jpg

 

 

Na zdjęciach: Ernest Bryll składa dedykację dla mnie i żony Czesławy w swej książce "Na szkle malowane".

 

Panu Ernestowi odwdzięczyłem się swoim tomikiem "Wiersze przebrane. Wybór wierszy z lat 1991-2011".

 

 Pierwszy raz z tym znakomitym polskim poetą spotkałem się 14 maja 1989, w Gliwicach, w kościele pw. św. Bartłomieja, podczas VII Dni Kultury Chrześcijańskiej.

 

                                Zdjęcie: Czesława Przebieracz

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 4 XII 2014

 

 


Podziel się
oceń
19
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie mieszkańców Ziemi Lublinieckiej na Konkurs Jednego Wiersza

środa, 26 listopada 2014 9:39

REGULAMIN KONKURSU JEDNEGO WIERSZA
                     ZIEMIA LUBLINIECKA

 

1. Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu oraz Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach.
2. Impreza odbędzie się w dniu 12 grudnia 2014 r. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5. Godzina rozpoczęcia: 18,00.
3. Konkurs poetycki jest imprezą otwartą, przeznaczoną dla wszystkich miłośników poezji zamieszkałych na terenie Ziemi Lublinieckiej.
4. Konkurs rozgrywany będzie w kategoriach:
- szkoła podstawowa (klasy IV-VI)
- gimnazjum
- szkoła ponadgimnazjalna
- dorośli
5. Uczniowie szkoły podstawowej przybywają na konkurs pod opieką dorosłego opiekuna (nauczyciela, wychowawcy, rodzica lub pełnoletniego członka rodziny).
6. Każdy autor może zgłosić tylko 1 utwór poetycki, który stanowi oryginalne dzieło jego pracy twórczej. Tematyka utworów powinna dotyczyć Ziemi Lublinieckiej, zachwalać zarówno piękno naszej ziemi jak i promować miejsca i ludzi zawiązanych z Ziemią Lubliniecką.
7. Zadaniem uczestników konkursu będzie osobiste zaprezentowanie przed zgromadzoną publicznością i jurorami utworu poetyckiego, bezwzględnie własnego autorstwa. W uzasadnionych przypadkach organizator może wyrazić zgodę, aby autora podczas prezentacji zastąpiła inna osoba.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia zgłoszonego utworu, jeżeli zawiera on wyrażenia lub treść wulgarną, nieobyczajną albo godzi w powszechnie aprobowane wartości.
9. Zgłoszenia utworu można dokonać osobiście lub listownie, składając lub nadsyłając maszynopis /wydruk komputerowy na adres: Gminne Centrum Kultury i Informacji, ul. Lubliniecka 5, 42-713 Kochanowice, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Jednego Wiersza”; lub jako wiadomość poczty elektronicznej przesłaną na adres Wydawnictwa św. Macieja Apostoła: wydawnictwomacieja@gmail.com do dnia 10 grudnia 2014 r. Ostateczne zamknięcie listy uczestników nastąpi w dniu imprezy, godzinę przed rozpoczęciem konkursu.

10. Każdy autor, który nie zgłosił wcześniej wiersza na konkurs, może zrobić to najpóźniej godzinę przez rozpoczęciem konkursu, lecz powinien wtedy zgłosić się z 2 egzemplarzami wiersza (jeden dla jury, jeden do własnej prezentacji).
11. Autor wiersza podaje pod nim: imię i nazwisko, miejscowość, wiek, klasa, nazwę szkoły.
12. Wyboru najlepszych wierszy i podziału nagród dokona Jury konkursowe powołane przez Organizatorów, pod przewodnictwem literata Edwarda Przebieracza.
13. Dla zwycięzców w każdej kategorii przewidziano dyplomy, nagrody książkowe oraz publikację wierszy na stronie internetowej Wydawnictwa św. Macieja Apostoła wydawnictwomacieja.blogspot.com, na Facebooku/Wydawnictwośw.MaciejaApostoła, na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, na blogu literackim: przebieracz.bloog.pl, a także w Gazecie Samorządowej Gminy Kochanowice „Wieści Gminne” i w numerze kwietniowym 2015 Magazynu Społeczno-Kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”. Autor najlepszego wiersza, bez względu na kategorię wiekową, otrzyma Nagrodę Główną ufundowaną przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w wysokości 200 zł.
14. Patronat medialny nad konkursem: Magazyn Społeczno-Kulturalny „Ziemia Lubliniecka” oraz „Dziennik Zachodni”.
15. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgodny na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z wymogami Ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 29 VIII 1997 r.
16. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzygają Organizatorzy. Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu udzielane są telefonicznie pod nr tel. 882-197-725 w godz. 8,00 do 18,00.


                                                     Organizatorzy

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 26 XI 2014

 

 


Podziel się
oceń
23
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rodzinna promocja bajki Marii Dziuk "Tęczowe klocki"

poniedziałek, 17 listopada 2014 18:41

Lublinieckie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w serii „Regionalia lublinieckie” wydało bajkę pt. „Tęczowe klocki”. Jej autorką jest MARIA DZIUK z Kochanowic. Kolorowe ilustracje wykonała JUSTYNA PAWEŁKA z Lublińca. Redaktorem technicznym książki jest tegoroczna maturzystka, mieszkanka Lublińca Anna Bargiel. Książka, którą opracowałem, jest formatu A5 i prezentuje się bardzo estetycznie, wydana została bowiem w twardej okładce, w całości na papierze kredowym, błysk. Bajka oparta została na kanwie autentycznego wydarzenia, które przed wielu laty miało miejsce w Lublińcu, w rodzinie Koloch. 

 

Prezentuję okładkę książki. Zdjęcia z jej rodzinnej promocji, która miała miejsce w restauracji „Sadowianka” - Sadów, 16 XI 2014 - zobaczyć można na stronie internetowej Wydawnictwa:

 

wydawnictwomacieja.blogspot.com

podstrona "Regionalia lublinieckie"

 

lub na Facebooku/Wydawnictwośw.MaciejaApostoła

 

Dziuk Tęczowe klocki OKŁADKA.jpg

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 17 XI 2014

 

 


Podziel się
oceń
25
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 28 marca 2015

Licznik odwiedzin:  57 693  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 57693
Bloog istnieje od: 1138 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl