Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 164 169 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Świadectwo z ewangelizacyjnego kursu "Filip"

czwartek, 26 marca 2015 8:51

Świadectwo z ewangelizacyjnego kursu "Filip"

 

W piątek-niedzielę 13-15 marca 2015 roku, wraz z żoną Czesławą, uczestniczyłem w kursie „Filip”, prowadzonym przez animatorów Projektu Ewangelizacyjnego „Młodzi-Młodym”, który miał miejsce w mojej  parafii pw. św. Stanisława Kostki (oo. oblaci) w Lublińcu.

Kurs choć kierowany jest głównie do młodych ludzi, to jednak mogą w nim uczestniczyć także młodzi duchem.

Podczas trzydniowego kursu Pan dotknął mnie duchowo i fizycznie.

Świadectwo mych przeżyć (w tym nawet wiersz) opublikowane jest na stronie Projektu Ewangelizacyjnego Młodzi-Młodym na stronie

 

www.mlodzi.odnowa.org

 

w zakładce świadectwa.

 

Zapraszam nie tylko do jego lektury,

ale przede wszystkim do uczestnictwa w kursie "Filip"!

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 26 III 2015


Podziel się
oceń
9
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rajskie Walentynki w Lublińcu

wtorek, 17 lutego 2015 23:53

                            RAJSKIE WALENTYNKI

 

   W niedzielę 15 II w restauracji „Rajska” w Lublińcu miały miejsce Rajskie Walentynki. Na program poetycko-muzyczny, który – dzięki uprzejmości kierownik restauracji „Rajska” pani Jolanty Rudolf - zorganizowało lublinieckie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, a który prowadził red. Edward Przebieracz, licznie przybyli mieszkańcy Lublińca, Lisowa, Taniny, Ostrowa i Ciasnej.

   Wszyscy uczestnicy rajskiego przedsięwzięcia z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji SYLWII KANSY na temat Walentynek: o historii i dniu dzisiejszym święta zakochanych. MIROSŁAW GÓRECKI kilkakrotnie pojawiał się na kawiarnianej scenie grając na gitarze i śpiewając nie tylko klasykę muzyki miłosnej (np. utwór „Granica”), ale także interpretując muzycznie swoje miłosne wiersze. EDWARD PRZEBIERACZ zaprezentował erotyki własnego autorstwa, natomiast DARIUSZ GUTOWSKI rozbawiał publiczność żartami utrzymanymi w klimacie walentynkowo-miłosnym.

  Goście, którzy przybyli na kulturalną imprezę nie tylko parami, ale także rodzinnie, mogli przeczytać swe walentynkowe życzenia dla ukochanych osób. Okazję tą wykorzystały następujące osoby: DANUTA SŁOTA zam. Lubliniec, JULIA KACZMARZYK zam. Ciasna, JOANNA GERDES zam. Lisów, KRYSTYNA KLYTA zam. Lubliniec, KAMILA DYMAREK zam. Tanina, LUCYNA SPACZYŃSKA  zam. Lubliniec, HALINA JAKSIK zam. Lubliniec. Czytane były także życzenia od dwóch nieobecnych pań: MARII DZIUK zam. Kochanowice i NATALII RUBIŚ zam. Ciasna. Walentynkowa publiczność gromkimi brawami zadecydowała, że na główną nagrodę: kolację dla dwojga, zestaw książek o miłości oraz serduszkowy dyplom, zasługują miłosne strofy JOANNY GERDES.

Zdjęcia z imprezy oraz miłosne wyznania niektórych uczestniczek „Rajskich Walentynek” zamieszczone są na stronie Wydawnictwa św. Macieja Apostoła:

wydawnictwomacieja.blogspot.com

podstrona "Regionalia lublinieckie".

       Edward Przebieracz

        Lubliniec, 17 II 2015


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na Rajskie Walentynki

poniedziałek, 09 lutego 2015 10:45

Edward Przebieracz 2 na mecie Plebiscytu Lider Roku 2014

sobota, 07 lutego 2015 12:48

PLEBISCYT: Lider Roku 2014 w Lublińcu zakończony.
Dobiegłem na 2 miejscu.

 

Zakończyła się IV edycja Plebiscytu Lider Roku 2014. 
Internauci serwisu Nasze Miasto Lubliniec oraz czytelnicy "Dziennika Zachodniego" w głosowaniu SMS (trwającym od 15 I do 6 II 2015) doceniali tych, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich codziennych obowiązków. Którzy poświęcają swój prywatny czas innym, pomagają, ale też mają dobre pomysły, aby miejsce, w którym żyjemy było lepsze. Czytelnicy popularnej śląskiej gazety zdecydowali, że w 2014 roku na ten tytuł zasłużyła KAROLINA PILARSKA - młoda, zdolna i ambitna zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec, która znajduje czas, zapał i energię, by trenować młodych adeptów biegania.
Mimo 100 kg żywej wagi, były dni, że prowadziłem przed Karoliną Pilarską, ale w sumie na metę wpadłem nieco zmęczony i zajęcie za panią Karoliną II miejsca odbieram jako ogromy sukces.Tym bardziej, że głosowali na mnie ludzie nie tylko z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej, ale także z terenu całej Polski, a nawet z zagranicy. Świadczą o tym pozostawione bardzo liczne (ok.30) komentarze pod jego wizytówką konkursową.
Za oddane SMS głosy na mnie wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, a Karolinie Pilarskiej (z którą 10 I 2015 r. odbierałem wspólnie Nagrodę Burmistrza Miasta Lubliniec) serdecznie gratuluję!

 

atelier (2).jpg

 

Autor zdjęcia: JAROSŁAW KUBICIEL, Lubliniec

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 7 II 2015


Podziel się
oceń
14
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poeta lubliniecki na Ziemi Lublinieckiej: DPS "Kombatant" w Lublińcu

sobota, 31 stycznia 2015 11:57

Poeta lubliniecki na Ziemi Lublinieckiej: 

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" im. św. Rafała Kalinowskiego w Lublińcu

 

 

W środę 29 I 2015 na zaproszenie dyrekcji oraz PIOTRA PASIAKA - instruktora kulturalno-oświatowego DPS "Kombatant" w Lublińcu, animatora lublinieckiego życia kulturalnego, dziennikarza, gościłem ze swoją poezją w w/w Domu. 

 

DSCN0182.JPG


Pierwszym moim pozytywnym zaskoczeniem była duża ilość mieszkańców Domu, którzy przybyli na spotkanie ze mną.
Drugim pozytywem pobytu był fakt ujawnienia się 2 miejscowych talentów poetyckich. Okazało się bowiem, że pani Irena i pan Stanisław piszą wiersze i publikują je w gazetce "Wiarus", wydawanej przez DPS.
Trzecia miła niespodzianka to przeprowadzony ze mną wywiad do wspomnianej gazetki. Przeprowadzający wywiad okazał się również człowiekiem uzdolnionym literacko, piszącym wiersze, a także ciekawą prozę. Pana tego zaprosiłem do współpracy literackiej i edytorskiej ze mną osobiście jak i z Wydawnictwem św. Macieja Apostoła.

 

Podziękowanie z Kombatanta.jpg

 

Zdjęcie z DPS: PIOTR PASIAK

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 31 I 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


Podziel się
oceń
15
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 1 września 2015

Licznik odwiedzin:  65 466  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 65466
Bloog istnieje od: 1295 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl