Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 173 368 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

SPOTKANIE Z POETĄ EDWARDEM PRZEBIERACZEM I ZABAWY Z POEZJĄ

wtorek, 30 czerwca 2015 12:41

SPOTKANIE Z POETĄ EDWARDEM PRZEBIERACZEM I ZABAWY Z POEZJĄ

 

25 czerwca 2015 w naszej szkole [Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu] odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI SP z poetą Edwardem Przebieraczem. Wstępem do spotkania była poetycka rozgrzewka, przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego. Najpierw uczniowie częstowali się ciasteczkiem i losowali tęczowy poetycki cytat , a następnie klasy rywalizowały, odpowiadając na dziesięć podchwytliwych pytań dotyczących poezji. 
Okazało się, że uczniowie są świetnie zorientowani w tym temacie, poradzili sobie również z pytaniem dodatkowym: czy poezja jest nam dzisiaj potrzebna. Kolejną zabawą były poetyckie puzzle, zadaniem uczniów było ułożenie wiersza z pociętych słów, pochodzących z krótkiego wiersza pana Edwarda. Klasa V ułożyła słowa identycznie jak w oryginale, natomiast uczniowie klasy IV stworzyli własny wiersz, zdaniem poety równie ciekawy. Po tej rozgrzewce pan Edward opowiadał o swoich wierszach i czytał wybrane, prezentował książki, wydane przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, którego jest dyrektorem. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zadanie specjalne: w ciągu
dziesięciu minut mieli napisać wiersz na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Spośród wielu ciekawych prac pan Edward wybrał dwie: I miejsce zajął uczeń klasy V Bartosz Woś, a wyróżnienie otrzymała Anna Kierach z klasy V. Oczywiście nagrodami były piękne książki z wydawnictwa pana Edwarda Przebieracza z dedykacjami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z poetą, któremu tak bliskie stało się nasze miasto.

 

Autor tekstu:

Agnieszka Jaźwińska

 

polski Stein 3.jpg

 

Galeria zdjęć ze spotkania na:

http://www.szkolaedytystein.pl/spotkanie-z-poeta-edwardem-…/

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 30 VI 2015

 


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Na wernisażu Lublinieckiego Klubu Fotograficznego

środa, 24 czerwca 2015 11:36

Na wernisażu Lublinieckiego Klubu Fotograficznego

 

We wtorek wieczorem 23 VI 2015, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, odbył się pierwszy wernisaż pasjonatów-amatorów, którzy wspólnie założyli Lubliniecki Klub Fotograficzny. Swoje prace wystawiło kilkanaście osób. Tytuł wystawy brzmi "Fotografia nasza Pasja". 
Na wernisaż, na który przybyłem z córką Karoliną, zaprosiła mnie prezentująca swe zdjęcia MARIA PRAUZNER-BECHCICKA.

 

Foto Maria Prauzner Bechcicka.jpg

 

my przy Marii.jpg

 

Karolinka i ja tył.jpg

 

Zdjęcia: MATEUSZ ZAWADKA - portal Lubliniec.info

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 24 VI 2015


Podziel się
oceń
12
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Literackie grillowanie w Pawełkach

wtorek, 02 czerwca 2015 9:06

Literackie grillowanie w Pawełkach

 

Mirosław Górecki, poeta i muzyk z Knurowa k. Gliwic, od roku współpracujący z lublinieckim Wydawnictwem św. Macieja Apostoła, autor 2 zbiorów wierszy, w sobotnie popołudnie 30 V 2015 r. zaprosił na swoją działkę w Pawełkach twórców Ziemi Lublinieckiej parających się literaturą na co dzień i od święta.
Z zaproszenia pana Mirka i jego żony Barbary skorzystali: LUCYNA SPACZYŃSKA, zam.Lubliniec - autorka autobiograficznej powieści „W ramionach”, z mężem; JOANNA GERDES, zam. Lisów – zwyciężczyni „Rajskich Walentynek”; MARIA DZIUK , zam. Kochanowice - autorka bajkowej książki „Tęczowe klocki”, z mężem; KAMILA DYMAREK, zam. Tanina – laureatka (wyróżnienie) Powiatowego Konkursu Jednego Wiersza „Ziemia Lubliniecka”, z tatą; JULIĘ KACZMARZYK – gimnazjalistkę z Ciasnej, laureatkę głównej nagrody w Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza pt. „Ziemia Lubliniecka”, która przebywała na wycieczce szkolnej na Pomorzu, reprezentowali jej rodzice ; GRZEGORZ KOPIEC, zam. Lubliniec – laureat głównej nagrody w konkursie literackim „Nieznana lubliniecka legenda”, z żoną; RÓŻA BARGIEL, zam. Lubliniec; ANNA BARGIEL, zam. Lubliniec – redaktor techniczny wielu książek Wydawnictwa św. Macieja Apostoła i autor niniejszej informacji- poeta lubliniecki, z żoną i córką. 

 

Literackie grillowanie 1.jpg

Grill 2.jpg


Pogoda dopisała, humory także, można z ręką na sercu powiedzieć, że literackie spotkanie przebiegało w luźnej, niemal rodzinnej atmosferze. Było coś na ząbek, gospodarze zadbali o kociołek i grill, Wydawnictwo o sernik i napoje. Każdy piszący mógł zaprezentować swą twórczość, przeczytać wiersze, opowiadania czy fragmenty powieści. Z wydarzeń stricte literackich odnotować należy, iż Lucyna Spaczyńska pierwszy raz publicznie zaprezentowała się jako poetka, Grzegorz Kopiec przeczytał publikowane w magazynie „Krypta” swe ciekawe opowiadanie pt. „Cztery słonie”, a niżej podpisany zaprezentował po jednym wierszu nieobecnych na spotkaniu, z przyczyn usprawiedliwionych, twórców lublinieckich: URSZULI MIKOŁAJCZYK i SYLWINA BECHCICKIEGO.

 

Górecki i Dziuk.jpg

 

Spaczyńska i Kopiec.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 2 VI 2015


Podziel się
oceń
13
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wiosenne spotkanie z poezją, muzyką i malarstwem w Żarkach-Letnisko

poniedziałek, 01 czerwca 2015 9:30

Wiosenne spotkanie z poezją, muzyką i malarstwem w Żarkach-Letnisko

 

W dniu 22 maja br. na zaproszenie KRYSTYNY BODNAR-MILER byłem gościem "Wiosennego spotkania z poezją, muzyką i malarstwem" w Gminnej Bibliotece Publicznej Żarki-Letnisko. 
Podczas Wiosennego spotkania poetów, muzyków i malarzy z Żarek, Myszkowa, Częstochowy i Ziemi Lublinieckiej (oprócz mnie w spotkaniu literacko-muzycznie uczestniczyli także: JOANNA GERDES - Lisów, MARIA DZIUK - Kochanowice i MIROSŁAW GÓRECKI - Knurów/Pawełki), które dedykowane było Ojcu Świętemu JPII w 10. rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca, zaprezentowałem swą twórczość "papieską".Krótko omówiłem wszystkie osiem do tej pory opracowane przeze mnie almanachy poetycko-literackie dedykowane Janowi Pawłowi II, zaprezentowałem - w telegraficznym skrócie - twórczość literacką Karola Wojtyły, a na koniec spotkania przeczytałem swoje wiersze o Janie Pawle II z tomiku "Wiersze przebrane. Wybór wierszy z lat 1991-2011".
Licznie zgromadzona publiczność mogła po spotkaniu zaopatrzyć się w książki prowadzonego przeze mnie Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, np. w najnowszy almanach literacki, wydany w twardej okładce, "2 IV 2005".

 

Podziękowanie Żarki 22 V 2015.jpg

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 1 VI 2015


Podziel się
oceń
13
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Majowe sukcesy poetyckie Edwarda Przebieracza

czwartek, 28 maja 2015 22:02

Majowe sukcesy poetyckie

 

Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego na „Najpiękniejszy wiersz miłosny” w składzie: dr Robert Rudiak – wiceprezes Związku Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze, Janusz Młyński – aktor Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, po przeanalizowaniu 87 wierszy zdecydowało o przyznaniu 3 nagród i 12 wyróżnień. Wśród wyróżnionych, za wiersze „Wiosna” i „Połów”, znalazł się także niżej podpisany mieszkaniec Lublińca.
Nagrodą dla wyróżnionych było opublikowanie ich wierszy w tomiku pokonkursowym pt. „Najpiękniejszy wiersz miłosny”.
Warto dodać, że to już 3 wyróżnienie dla mnie w kożuchowskim konkursie. Poprzednie otrzymałem w latach 2009 i 2014.

Info o konkursie na:
http://zamekkozuchow.pl/category/konkursy-przeglady/

 

dyplom Kożuchów V 2015.jpg

 

 

W Konkursie Jednego Wiersza pt. „Miedzy ziemią a niebem”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Warszawa – Białołęka, w dniu 8 V 2015, otrzymałem wyróżnienie za wiersz pt. „Szymon Słupnik” (II wersja wiersza).

wyróznienie Warszawa 8 V 2015.jpg

 

W Białołęce.JPG

 

Zdjęcie z Warszawy-Białołęki: RAFAŁ JARNICKI - Warszawa

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 28 V 2015


Podziel się
oceń
14
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 30 listopada 2015

Licznik odwiedzin:  71 097  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 71097
Bloog istnieje od: 1385 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl