Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 181 996 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

"Dziennik Zachodni" o ogólnopolskiej promocji książki antymagicznej "Piątek, trzynastego"

piątek, 18 września 2015 11:50

"Dziennik Zachodni" o ogólnopolskiej promocji książki antymagicznej "Piątek, trzynastego"

 

"Dziennik Zachodni" z dnia 18 września 2015 roku, wkładka Lubliniec, na s. 8 zamieścił artykuł red. Anety Kaczmarek pt."Kolejny raz się udało!" (plus jedno zdjęcie kolor) na temat ogólnopolskiej promocji książki antymagicznej "Piątek, trzynastego", która to impreza miała miejsce w lublinieckim Muzeum Pro Memoria Edith Stein w niedzielę 13 września 2015. 

Książka, którą opracowałem, ukazała się w serii "Stop magii!" i została wydana jako pozycja wydawnicza nr 50 Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Lublińcu.

 

 

DZ o promocji 13 IX.jpg  

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 18 IX 2015


Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Lubliniecki Klub Literacki LOGOS zaprasza na inaugurujące spotkanie Klubu!

czwartek, 17 września 2015 9:36

Lubliniecki Klub Literacki LOGOS zaprasza!

 

     Lubliniecki Klub Literacki LOGOS działający pod patronatem burmistrza Miasta Lubliniec oraz medialnym patronatem Wydawnictwa św. Macieja Apostoła zaprasza wszystkie osoby z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej (bez względu na wiek i dorobek twórczy) zajmujące się pisaniem prozy, poezji, eseistyki, tekstów krytycznoliterackich – na bezpłatne, comiesięczne spotkania literackie.

    Celem spotkań członków klubu będzie aktywna praca nad badaniem tekstu literackiego, ćwiczenia warsztatowe, interpretacja tekstów oraz udzielanie pomocy w publikacji prozy, wierszy, recenzji w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

    Nikt nie żyje tylko dla siebie, nikt nie tworzy tylko dla siebie. Zapraszamy do wyciągnięcia swych literackich utworów z szuflady i podzielenia się nimi jak chlebem na spotkaniach Klubu. Nie musisz być Szymborską czy Miłoszem! Wystarczy, że uzewnętrznisz to, co Ci w duszy gra. Najwartościowsza twórczość płynie z głębi serca, by nie powiedzieć: z duszy. Członkowie LKL LOGOS promować będą wartości moralne, chrześcijańskie, humanistyczne pisząc dla pożytku bliźnich i na chwałę Boga, promując także miejsce swego urodzenia, zamieszkania czy pracy: Lubliniec i Ziemię Lubliniecką.

     Raz w roku organizowany będzie benefis autorów, będących uczestnikami Klubu Literackiego, podczas którego wszyscy twórcy będą mieli możliwość publicznego zaprezentowania swoich utworów.

    Raz w roku organizowany będzie Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, podczas którego,  uczestnicy Klubu Literackiego, poprzez prezentację publiczną wiersza będą mogli zdobyć nagrodę pieniężną.

    Przewiduje się coroczną publikację almanachu literackiego z utworami klubowiczów i zaproszonych gości-literatów.

    Planowane są spotkania autorskie z pisarzami o uznanym dorobku artystycznym. Przewiduje się inne formy działań literackich, jak wyjazdy na konkursy, biesiady i turnieje literackie, a także różnorodną współpracą z innymi klubami literackimi na Śląsku i w Polsce.

    Klub posiadał będzie własną stronę na Facebooku, na której prezentowana będzie twórczość klubowiczów, jak również zamieszczane będą wszystkie aktualne informacje, zaproszenia i konkursy literackie.

    Lubliniecki Klub Literacki LOGOS prowadził będzie laureat nagrody Burmistrza Miasta Lubliniec w dziedzinie kultury za rok 2014 (za ogólnopolskie sukcesy poetyckie) Edward Przebieracz.

 

    Inauguracyjne spotkanie LKL LOGOS: Lubliniec Muzeum Pro Memoria Edith Stein, niedziela 20 IX 2015, godz. 16,00.

 

    Wstęp wolny!


Podziel się
oceń
18
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prowadziłem ogólnopolską promocję książki antymagicznej "Piątek, trzynastego"

poniedziałek, 14 września 2015 20:23

OGÓLNOPOLSKA  ANTYMAGIA W LUBLIŃCU

 

     Promocja książki antymagicznej wydanej przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła pt. „Piątek, trzynastego”

 

Antymagiczna Piatek trzynastego.jpg

 

rozpoczęła się w niedzielne popołudnie 13 IX 2015 Mszą świętą w intencji współautorów książki w kościele św. Mikołaja.

     Następnie w Muzeum Pro Memoria Edith Stein miała miejsce część oficjalna promocji.

    Na promocję książki wydanej w serii „Stop magii!”, którą prowadziłem, przybyło jej …13 współautorów, z terenu całego kraju, np. z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, z Wadowic, Wołomina, a nawet z Gdańska. Łącznie w sali w Muzeum doliczyć się można było ok. 60 osób.

 

Ok. 60 osób.jpg

 

 

         Promocję rozpoczął SYLWIN BECHCICKI - prezes Towarzystwa Edyty Stein o/Lubliniec - wygłaszając (z pamięci!) referat na temat lublinieckich śladów św. Edyty Stein.

 

Bechcicki.jpg

      

  Wiersz napisany specjalnie na promocję książki „Piątek, trzynastego” autorstwa MARII DZIUK z Kochanowic przeczytała Autorka,

 

M Dziuk wiersz okolicznościowy.jpg

 

a red. Edward Przebieracz z Wydawnictwa św. Macieja Apostoła opowiedział o czterech dotychczas przez siebie opracowanych książkach antymagicznych.

       W imieniu współautorów książki swoje teksty z książki przeczytali: DOROTA BIADAŁA, Mysłowice

 

Biadała Mysłowice.jpg

 

oraz GRZEGORZ KOPIEC, Lubliniec.

       List od nieobecnego na promocji współautora książki dr ANDRZEJA CHODACKIEGO z Parczewa przeczytała poetka Ziemi Lublinieckiej JOANNA GERDES, Lisów.

 

Gerdes.jpg

       

    Następnie miała miejsce prezentacja współautorów książki: każdy z nich przedstawił się i zaprezentował z książki wiersz lub fragment opowiadania czy eseju.

       Oto pełna lista współautorów książki obecnych na jej promocji:

1)    DOROTA  BIADAŁA – Mysłowice

2)    ALEKSANDER  CIOCHOŃ – Katowice

3)    MARIA  DZIUK – Kochanowice

4)    KRYSTYNA  HOŁA  – Rybnik

5)    BARBARA  JANUSZKO - Wołomin

 

prezentacje współautorówBarbara Januszko z Wołomina.jpg

 

6)    LIDIA  JĘDROCHA-KUBICKA - Zagrody k. Kielc

 

Lidia Jędrocha-Kubicka z miejscowosci Zagrody k. Kielc.jpg

 

7)    GRZEGORZ  KOPIEC – Lubliniec

8)    RENATA  MECHOWSKA – Siechnice

9)    BARBARA  PAWLAK – Myszków

10)  GABRIELA  PRZYSTUPA – Tarło Kolonia woj. lubelskie

11)  LUCYNA  SPACZYŃSKA – Lubliniec

12)  HENRYKA  SWORNÓG – Wadowice

 

prezentacja HENRYKI SWORNÓG.JPG

 

13)  JAKUB  ŚWITAŁA – Gdańsk

     Na zakończenie współautorzy otrzymali egz. książki, dyplomy oraz aktualne nr miejscowej prasy, która pisała o promocji książki: „Nowin Lublinieckich” i magazynu „Ziemia Lubliniecka”. Wszyscy uczestnicy literackiej imprezy zostali zaproszeni do kącika kulinarnego, który w klimatach kończącego się lata przygotowały rodziny Przebieracz i Bargiel.

   Podczas spotkania można była nabyć książkę antymagiczna w promocyjnej cenie, jak również inne książki wydane przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, np. „Nieznaną  lubliniecką legendę”, almanachy współczesnej bajki polskiej, powieści, eseje, książkę dla dzieci…

 

Można było nabyc ksiązki Wydawnictwa.jpg

  

   Do zobaczenia na promocji almanachu literackiego „Matka” w maju 2016 na Jasnej Górze!

  Zdjęcie Henryki Swornóg: MAREK SWORNÓG

   Pozostałe zdjęcia: KINGA i JAROSŁAW KUBICIEL – „Atelier” Studio Fotografii, Lubliniec

 

red. Edward Przebieracz

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła

Lubliniec, 14 IX 2015


Podziel się
oceń
15
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na ogólnopolską promocję książki antymagicznej

czwartek, 10 września 2015 14:04

LITERACKIE ZAPROSZENIE DO LUBLIŃCA 

 

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła z siedzibą w Lublińcu zaprasza do udziału w ogólnopolskiej promocji książki antymagicznej z serii Stop magii! pt. "Piątek, trzynastego" w niedzielę 13 września 2015 roku. O godz. 14,30 Msza św. za współautorów książki w kościele św. Mikołaja, następnie o godz. 16,00 promocja książki w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu. Przewiduje się krótką część artystyczną, wystąpi m.in. Dariusz Koźlik (saksofon). Będzie możliwość zakupienia książki antymagicznej i innych książek Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, np. "Nieznanej lublinieckiej legendy", czy almanachów współczesnej bajki polskiej: "Dotyk Anioła", "Drapaczka Anioła Stróża".

 

Wstęp wolny!

 

Okładka Piątek,trzynastego.jpg

 

Zaprasza prowadzący promocję:

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 10 IX 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
17
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SPOTKANIE Z POETĄ EDWARDEM PRZEBIERACZEM I ZABAWY Z POEZJĄ

wtorek, 30 czerwca 2015 12:41

SPOTKANIE Z POETĄ EDWARDEM PRZEBIERACZEM I ZABAWY Z POEZJĄ

 

25 czerwca 2015 w naszej szkole [Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu] odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI SP z poetą Edwardem Przebieraczem. Wstępem do spotkania była poetycka rozgrzewka, przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego. Najpierw uczniowie częstowali się ciasteczkiem i losowali tęczowy poetycki cytat , a następnie klasy rywalizowały, odpowiadając na dziesięć podchwytliwych pytań dotyczących poezji. 
Okazało się, że uczniowie są świetnie zorientowani w tym temacie, poradzili sobie również z pytaniem dodatkowym: czy poezja jest nam dzisiaj potrzebna. Kolejną zabawą były poetyckie puzzle, zadaniem uczniów było ułożenie wiersza z pociętych słów, pochodzących z krótkiego wiersza pana Edwarda. Klasa V ułożyła słowa identycznie jak w oryginale, natomiast uczniowie klasy IV stworzyli własny wiersz, zdaniem poety równie ciekawy. Po tej rozgrzewce pan Edward opowiadał o swoich wierszach i czytał wybrane, prezentował książki, wydane przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, którego jest dyrektorem. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zadanie specjalne: w ciągu
dziesięciu minut mieli napisać wiersz na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Spośród wielu ciekawych prac pan Edward wybrał dwie: I miejsce zajął uczeń klasy V Bartosz Woś, a wyróżnienie otrzymała Anna Kierach z klasy V. Oczywiście nagrodami były piękne książki z wydawnictwa pana Edwarda Przebieracza z dedykacjami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z poetą, któremu tak bliskie stało się nasze miasto.

 

Autor tekstu:

Agnieszka Jaźwińska

 

polski Stein 3.jpg

 

Galeria zdjęć ze spotkania na:

http://www.szkolaedytystein.pl/spotkanie-z-poeta-edwardem-…/

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 30 VI 2015

 


Podziel się
oceń
13
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

czwartek, 11 lutego 2016

Licznik odwiedzin:  75 209  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 75209
Bloog istnieje od: 1458 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl