Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 200 487 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

W wizytą u przedszkolaków w Łagiewnikach Wielkich

czwartek, 28 stycznia 2016 9:38

Z przedszkolakami w Łagiewnikach Wielkich

 

W środę 27 I 2016 byłem gościem w Przedszkolu w Łagiewnikach Wielkich, gmina Pawonków. Przedszkolakom opowiedziałem o procesie powstania książki, przeczytałem im bajkę własnego autorstwa pt."Na łące" oraz starałem się odpowiedzieć na liczne pytania zainteresowanych przewodnim tematem młodych słuchaczy. Na zakończenie spotkania otrzymałem miły prezent: wykonaną przez dzieci "książkę" z ich rysunkami.

 

o powstaniu ksiązki.jpg

Czytam bajkę.jpg

grupowe.jpg

 

Miłym paniom przedszkolankom dziękuję za zaproszenie,
za gościnę, kawę i ciastko!

 

Zdjęcia: PATRYCJA ROSE

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 28 I 2016


Podziel się
oceń
17
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Edwarda Przebieracza

poniedziałek, 21 grudnia 2015 12:34

I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

 

Z radością informuję, że w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie "Konfrontacje", zorganizowanym przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, w dziale literackim zdobyłem I nagrodę! Moich 6 nagrodzonych wierszy nie tylko opublikowanych zostało w okolicznościowym pokłosiu konkursu pt. "Konfrontacje 2015" (s. 6-8), ale także brało udział w wystawie (Galeria w Ratuszu, Leszno) w dniach 19 XI do 5 XII 2015.

 

Leszno Dyplom.jpg

 

Leszno Pokłosie okładka.jpg

 Leszno Pokłosie środek.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 21 XII 2015


Podziel się
oceń
18
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Słowo wstępu Edwarda Przebieracza do zbioru opowiadań Grzegorza Kopca "Fałszywy dekret.Opo

czwartek, 26 listopada 2015 9:04

Słowo wstępu Edwarda Przebieracza do zbioru opowiadań Grzegorza Kopca "Fałszywy dekret.Opowiadania zakazane"

 

Słowo wstępu


Grzegorz Kopiec –
lublinieckiej literatury
złoty chłopiec
– napisałem na Facebooku tuż po rozstrzygnięciu konkursu literackiego dla mieszkańców Lublińca pt. „Nieznana lubliniecka legenda”, w którym to konkursie Grzegorz Kopiec otrzymał główną nagrodę za legendę „Fałszywy dekret”. Jako literat i juror konkursu ogłoszonego przez prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła nie miałem nawet cienia wątpliwości, której z 64 osób biorących udział w konkursie przyznać palmę pierwszeństwa.
Konstrukcja fabuły i nietuzinkowe rozwiązanie opowiadań mieszczących się w gatunku thiller/horror, to niewątpliwie mocne strony krótkiej prozy informatyka z Lublińca. Czytanie „opowiadań zakazanych”, w których rozpoznać można ślady dobrych duchów klasyków literatury grozy, na czele ze Stephenem Kingiem, to czas obcowania ze świetną polską współczesną prozą.
Przyłączam się do życzeń burmistrza miasta Lublińca Edwarda Maniury, który obejmując patronatem niniejszą książkę napisał: „początkującemu pisarzowi życzę dalszego rozwoju twórczego, uznania ze strony czytelników oraz wielu lokalnych i ogólnopolskich sukcesów w dziedzinie literatury”.
Szanowny Czytelniku! Po przeczytaniu niniejszego, debiutanckiego zbioru opowiadań Grzegorza Kopca nie będziesz dziwił się, że z całego serca wierzę, iż sukcesy literackie lublinieckiego twórcy nie tylko staną się jego udziałem, ale, że kiedyś o Autorze „Fałszywego dekretu” będzie można napisać:
Grzegorz Kopiec –
polskiej literatury
złoty chłopiec.


Edward Przebieracz
Lubliniec, 12 VIII 2015

 

jpg Okładka Fałszywy dekret.jpg

 


Podziel się
oceń
21
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prowadziłem promocję książki Grzegorza Kopca „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane”

środa, 25 listopada 2015 15:23

Prowadziłem promocję książki Grzegorza Kopca „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane”

 

  W sobotnie popołudnie 21 XI 2015 w Zamku Lublinieckim miała miejsce promocja debiutanckiego zbioru opowiadań mieszkańca Lublińca Grzegorza Kopca pt. „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane”.

 

Grzegorz Kopiec.jpg

 

Na promocję, którą miałem zaszczyt prowadzić, przybyło ok. 80 osób, nie tylko z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej.

 

 

Publiczność.jpg

 

Wśród przybyłych nie zabrakło rodziny Autora (żona Arletta, rodzice Irena i Wojciech, teściowie Mariola i Dariusz Szymanek, siostra Wioleta z rodziną, babcie Jadwiga i Krystyna), a także ważnych osób miasta Lubliniec, obecny był prezes Towarzystwa św. Edyty Stein o/Lubliniec Sylwin Bechcicki, dyrektor MDK Agata Woźniak-Rybka i burmistrz miasta Lubliniec Edward Maniura, który objął książkę swym burmistrzowskim patronatem.

 

burmistrz na rozpoczęcie.jpg

 

 

Patroni medialni książki to portale internetowe: Lubliniec. info, Horror Masakra, Horror.com.pl, Okiem na horror, Kostnica.

  Grzegorz Kopiec odpowiadał na pytania prowadzącego promocję,

 

rozmawiamy.jpg

 

a także na pytania publiczności i przeczytał fragmenty 2 opowiadań. Niespodziankę dla Autora, którą było mini-opowiadanie z Grzegorzem Kopcem w roli głównej, przygotowała i przeczytała Maria Dziuk z Kochanowic. Promocję uświetnił mini-koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Mirosława Góreckiego, poety i muzyka z Knurowa, związanego z Ziemią Lubliniecką, a konkretnie z Pawełkami.

 

 

Górecki i grafika.jpg

 

Dodać wypada, że w promocji książki żywo uczestniczył burmistrz Edward Maniura, który kilkakrotnie włączał się w omawiany temat i puentował go w pełen humoru sposób.

 

burmistrz i Grzegorz.jpg

 

  Do Autora po zakończeniu promocji ustawiła się długa kolejka po autografy.

 

 

autografy.jpg

 

Można było także na osobnym stoisku nabyć książki Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, w tym 2 z literackim udziałem Grzegorza Kopca: „Nieznaną lubliniecką legendę” oraz publikację antymagiczną „Piątek, trzynastego”.

  Wydawnictwo św. Macieja Apostoła bardzo dziękuję pani Danieli Stier za umożliwienie promocji książki Grzegorza Kopca na pięknym  Zamku Lublinieckim.

    Grzegorz Kopiec „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane”, Wydawnictwo św. Macieja Apostoła - Lubliniec, październik 2015. Wstęp Edward Przebieracz, grafika Joanna Lubiewska. Książka wydana w formacie A5, s.160, oprawa twarda, zakładka (wstążeczka, cena 20 zł.

    Książkę można nabyć w księgarni MBP, w księgarni „Księgarenka” ul. Mickiewicza 7, w Wydawnictwie św. Macieja Apostoła ul. Kołłątaja 1, poprzez strony internetowe: www.grzegorzkopiec.pl oraz www.wydawnictwomacieja.blogspot.com 

    Informacje, zdjęcia, materiał video z promocji książki można znaleźć w sieci:

http://lubliniec.info/artykul/8977/promocja-ksiazki-falszywy-dekret

http://lubliniec.naszemiasto.pl/artykul/falszywy-dekret-opowiadania-zakazane-grzegorza-kopca,3579202,artgal,t,id,tm.html

 

Zdjęcia: KINGA I JAROSŁAW KUBICIEL  - Studio Fotografii „Atelier”, Lubliniec

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 25 XI 2015


Podziel się
oceń
19
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prowadziłem promocję tomiku wierszy Julii Kaczmarzyk "Poezja mej duszy"

poniedziałek, 23 listopada 2015 14:42
 
 Promocja tomiku wierszy Julii Kaczmarzyk "Poezja mej duszy"

 

W piątkowe popołudnie 20 XI 2015 w Gimnazjum w Ciasnej k. Lublińca miała miejsce promocja debiutanckiego zbioru wierszy uczennicy kl. III miejscowego gimnazjum JULII KACZMARZYK pt. "Poezja mej duszy".

 

Julia.JPG

 

Na promocję, którą miałem zaszczyt poprowadzić,

 

 

ja i Julia.JPG

 

przybyło ponad 40 miłośników poezji, nie tylko z Ziemi Lublinieckiej, ale także z Bytomia czy z Częstochowy, na czele z panią sekretarz Gminy Ciasna Aldoną Pogodą i przewodniczącym Rady Gminy Henrykiem Plutą.

 

 

Publiczność.JPG

 

Patronat nad książką objął wójt Gminy Ciasna mgr inż. Zdzisław Kulej. Obecna była także Rodzina Autorki, z rodzicami: Jolantą i Gerardem włącznie.
Prowadzący zaprezentował sylwetkę poetycką młodej Autorki, po czym zadawał Jej pytania, na które Julia Kaczmarzyk z dużą dozą swobody i humoru odpowiadała. W dalszej części promocji pytania do młodej poetki kierowała także publiczność. Wszystkim obecnym bardzo podobał się program artystyczny: montaż muzyczno-poetycki oparty na wierszach Julii Kaczmarzyk, który przygotowali uczniowie z Gimnazjum w Ciasnej pod okiem wicedyrektor Małgorzaty Gzyl.

 

montaż.JPG

 

Promocji towarzyszyła wystawa grafik młodego twórcy: Marcela Ligusa, którego kilka prac znalazło się w promowanym tomiku.

 

Julia i Ligus.JPG

 

Tomik wierszy wydany został w twardej oprawie, z zakładką (wstążeczką), liczy 46 stron, format A5, cena 15 zł.
Wstęp do tomiku: Ewa Nowak, Edward Przebieracz
Grafika: Marcel Ligus

 

Zamówienia: wydawnictwomacieja@gmail.com

 

Prezentuję jeden z zamieszczonych w tomiku wierszy Julii Kaczmarzyk:

 

Ona


Skrywa wiele barw,
tworząc z nich obraz siebie.
Budzi się wciąż nieoswojona.


Niczym niewyjaśniona zagadka,
ukrywa swe oblicza.
Chroni je przed ciekawością.


Serce swe zamyka
w klatce,
by nie odleciało.


Pragnie pozostać
górą lodową
zwartą,
niewzruszoną…


Spogląda na mnie
oczyma pełnymi
szklistego połysku.


Zasypiając w swej samotności
śnię o niej…

 

                       Zdjęcia z promocji: EWA NOWAK

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 23 XI 2015

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się
oceń
24
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 24 lipca 2016

Licznik odwiedzin:  82 731  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 82731
Bloog istnieje od: 1622 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl