Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 131 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witaj, Strudzony Wędrowcze, który idziesz w stronę Światłości. Usiądź i poklikaj sobie. Ciut atrakcji zapewniam ja tobie.

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

środa, 25 maja 2016 19:39

Poetycko na Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie

 

W minioną niedzielę, 22 V, na zaproszenie ks. BOGUSŁAWA WITKOWSKIEGO CPPS, wystąpiłem poetycko podczas Odpustu Matki I Królowej Przenajświętszej Krwi, u Misjonarzy Krwi Chrystusa w Częstochowie. Podczas ok. 20 min. prezentacji przeczytałem kilka wierszy z ostatniego swojego tomiku pt. "Wiersze przebrane", zaprezentowałem Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, które podczas odpustu sprzedawało swoje książki.

 

odpust2016-860x645.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 25 V 2016


Podziel się
oceń
14
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Lublińca na imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

sobota, 07 maja 2016 20:02

Zaproszenie do Lublińca na imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

 

Zaproszenie na promocję książki w dniu imienin Wydawnictwa.jpg

 

Zapraszam serdecznie!

 

Edward Przebieracz

Lubliniec, 7 V 2016


Podziel się
oceń
15
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poetycko w SOSW Lubliniec

czwartek, 28 kwietnia 2016 9:22

Poetycko w SOSW Lubliniec

 

W sobotę 16 IV 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu w ramach spotkania integracyjnego młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski przebywającej tam w ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Literaturze prowadziłem nietypowe zajęcia. W pierwszej części spotkania z kilkunastoosobową grupą młodzieży zaprezentowałem prowadzone przeze mnie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, opowiedziałem o procesie powstania książki: od pomysłu, poprzez przygotowanie jej w wydawnictwie, do momentu zakupienia w księgarni. W drugiej części spotkania wystąpiłem jako poeta, przeczytałem kilka swych wierszy, a następnie próbowałem zainteresować młodzież literacką zabawą słowem. Omówiłem kilkanaście rzadko stosowanych krótkich form literackich, np. anagram, homonim, palindrom, akrostych, haiku... Młodzież bardzo chętnie włączyła się w prowadzoną przeze mnie oryginalną lekcję języka polskiego, wymyślała swoje przykłady krótkich form literackich, dyskutowała, zadawała pytania. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy, których zdaniem było napisanie literackiego komentarza do grafiki. Członkowie zwycięskiej grupy, jak też inni, aktywni podczas spotkania uczniowie, otrzymali na pamiątkę mój tomik wierszy pt. „Wiersze przebrane”. Za udział w spotkaniu z młodzieżą od Dyrektora Ośrodka mgr MARKA WAWRASA otrzymałem "Podziękowanie".

 

 

Podziękowanie z SOSW.jpg

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 28 IV 2016


Podziel się
oceń
15
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Niedzielne popołudnie z poezją Maryjną w Myszkowie-Mijaczowie

wtorek, 26 kwietnia 2016 8:32

Niedzielne popołudnie z poezją Maryjną

 

W niedzielę 24 IV 2016, na zaproszenie BARBARY PAWLAK - poetki i animatorki życia parafialnego w Kościele pw. Narodzenia NMP w Myszkowie-Mijaczowie, wziąłem udział w "Niedzielnym popołudniu z poezją katolicką - zwłaszcza Maryjną".
Spotkanie, na które zaprosiłem 2 poetki Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS: JOANNĘ GERDES i KAMILĘ DYMAREK,rozpoczęło się w Kapicy Wieczystej Adoracji o godz. 15,00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.Następnie, przy kawie i cieście, rozpoczęło się spotkanie poetyckie w Domu Parafialnym.
Przez całe spotkanie obecny był proboszcz miejscowej parafii: ks. JAN BATORSKI, który nie tylko przywitał gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie, ale także żywo włączał się w przebieg spotkania.
Każdy zaproszony gość zaprezentował 2 własne wiersze o tematyce Maryjnej. Przeczytałem więc utwory: "Modlitwa do Matki Boskiej Wiejskiej" oraz "Achilles". Ponadto licznie zgromadzonym miłośnikom poezji przedstawiłem Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.
Od organizatorów spotkania: Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, otrzymałem piękne podziękowanie za udział w spotkaniu.

 

DSCF9466.jpg

 

DSCF9446.jpg

DSCF9524.jpg

DSCF9532.jpg

Podziekowanie.jpg

 

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 26 IV 2016


Podziel się
oceń
15
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

W jury konkursu recytatorskiego przedszkolaków w Łagiewnikach Wielkich

piątek, 22 kwietnia 2016 19:02

W jury konkursu recytatorskiego przedszkolaków w Łagiewnikach Wielkich

 

Serdecznie zapraszam na Facebookową stronę Przedszkola w Łagiewnikach Wielkich, gmina Pawonków, powiat Lubliniec, gdzie zamieszczona została fotorelacja z konkursu recytatorskiego, w którym - wraz z 2 miłymi Paniami: Anną Bok i Urszula Klimek - miałem zaszczyt wziąć udział w konkursowym jury.

 

https://www.facebook.com/Przedszkole-%C5%81agiewniki-Wielk…/

 

Edward Przebieracz
Lubliniec, 22 IV 2016


Podziel się
oceń
13
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 24 października 2017

Licznik odwiedzin:  100 396  

O moim bloogu

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książ...

więcej...

Publikacja wierszy religijnych.Myśli i rozważania pod Krzyżem. Prowadzenie warsztatów literackich.Pomoc (korekta,skład komputerowy, kontakt z Wydawnictwem) w wydaniu tomiku poetyckiego lub innej książki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 100396
Bloog istnieje od: 2079 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl